Hizmet Kullanımı ve Müşteri Sözleşmesi


1- Taraflar
1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri(Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Kaplan Cila Tasarım. (Kaplan Tasarım olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum(Müşteri olarak anılacaktır) arasında 'e ait olan http://www.ankarawebtasarimi.info ve http://google-reklam-ver.com internet adreslerinde faaliyet gösteren internet sitelerinin (Siteler olarak anılacaktır) kullanımı ve bu siteler üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu
2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Kaplan Tasarım'e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.
2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen ve info@ankarawebtasarimi.info ve teklif@google-reklam-ver.com email adreslerine verilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- Sorumluluklar
3.1.1:Kaplan Tasarım, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Kaplan Tasarım ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.
3.1.2: Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler
3.1.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Kaplan Tasarım, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin (hosting ve sunucu, kiralık website değil) kontrol panel, ftp, sql ve e-eposta kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.
3.1.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde Kaplan Tasarım tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Kaplan Tasarım tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.
3.1.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.
3.1.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.
3.1.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-eposta hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Kaplan Tasarım'e herhangi bir kusur iletilemez.
3.2.7 Kaplan Tasarım sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Kaplan Tasarım kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Kaplan Tasarımin kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir.Kaplan Tasarım hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.
3.1.8:Kaplan Tasarım, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, eposta ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Kaplan Tasarım müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Kaplan Tasarım hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Kaplan Tasarım sorumlu değildir. Kaplan Tasarım düzenli olarak yaptığı yedeklemelerde, eposta hesaplarını yedeklemekte olup, bu eposta hesaplarının içerisindeki "mesajları" 3 ayda 1 kez yedeklemektedir. Haftalık yapılan yedeklemelerde, eposta mesajları, yedekleme dışında tutulmaktadır. Bu mesajların düzenli olarak pop3 destekli (outlook v.b.) bir yazılım ile müşteri tarafından yedeklenmesi önerilmektedir. Bu Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.
3.1.9:Kaplan Tasarım, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş alan adı tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen alan adının sahibi müşteridir. Kampanya ve promosyon dahilinde alınan alan adları, bir sonraki ödeme dönemi geçtikten sonra transfer edilebilecektir. Kaplan Tasarım bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda alan adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri izniyle alan adı üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.Ayrıca kampanya dönemlerinde ürünlerin mevcut hediyeleri kampanyaya dahil edilmemektedir.
3.2.0:Kaplan Tasarım, sunucularda aşırı eposta birikmesini önlemek amacı ile 3 ayda bir eposta temizliği yapmaktadır. Bu nedenle 3 aydan daha eski epostalarınız sunucularımızdan otomatik olarak silinmektedir. Önemli epostalarınızı outlook v.b. yazılımlar ile yedeklemeniz tavsiye edilmektedir.
3.2.1: Aksi belirtilmediği sürece, tüm hosting paketlerimizde, alan adı bazlı günlük 200 eposta gönderim limiti bulunmaktadır. 24 saat içerisinde, 200 adetten fazla eposta gönderen hesapların eposta akışı durdurulmaktadır.
3.2.2:Kaplan Tasarım, sunucularda aşırı eposta birikimini önlemek amacı ile, 1 eposta kutusunda 1000 adetten fazla mesaj biriktiğinde, 3 aydan eski mesajları otomatik olarak silmeye başlayacaktır.
3.2.3:Firmamızın siteleri , mail adresleri , siteler üzerinde bulunan canlı destek ve müşteri destek sistemi dışında herhangi bir platformdan destek vermeme hakkını kendinde bulundurduğu gibi , firmamızın müşterileride farklı platformlar üzerinden destek alamayacaklardır. Destek ihtiyacı olan müşterilerimizin firmamızın belirttiği gibi iletişim kanallarını kullanarak destek alabilecekleri , aksi durumlarda destek alamayacakları önemle belirtilir.
3.2.4:Kaplan Tasarım sunucularını kötü amaçla kullanan müşterileri ile ticaretini kesme , ve birdaha hizmet vermeme hakkını bünyesinde saklı tutar. Sunucuların ve hizmetlerin kötü amaçlı kullanılması ile ilgili sözleşme maddesine istinaden hesaplar sonlandırılır , ilgili müşterinin firma ile ilişiği kesilir.

4- Süre
4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Kaplan Tasarım'a iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.
4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.
4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

5- Ücret
5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere kdv sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.
5.2:Kaplan Tasarım önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.
5.3: Ücret fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.
5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya Kaplan Tasarım'e eft, havale ve elden ödemekle yükümlüdür.
5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda Kaplan Tasarım kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.
5.6:Kaplan Tasarım, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar. Fatura son ödeme tarihinden 2 gün sonra Kaplan Tasarım tüm verileri yedeklemeksizin sileceğini taahhüt eder.
5.7 : Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı , SSL sertifikaları ve sunucu hizmetlerinde ( co-location , dedicated , vps sanal sunucular ) işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

6- Askıya alınma
6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Kaplan Tasarım, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, eposta, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.
6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına eposta, web, ftp erişimleri yapılamaz ve eposta hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.
6.3: Tüm sunucularımız üzerinde barındırılan site başına en fazla CPU ( İşlemci ) ve RAM ( Bellek ) kullanım oranı %15 'tir . %15 'i geçen kullanıcı hesapları , ilk uyarının ardından askıya alınır. Ayrıca Sanal Sunucu , VPS - VDS - VPS Reseller - Linux Cloud VPS ve Fiziksel sunucular için sadece sunucu bazlı destek sağlanır. Ekstra yan uygulamalar için herhangi bir destek söz konusu değildir. Ek destek paketi ile ekstra destek için hizmet alabilirsiniz.
6.4 Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; Hack, Crack, Warez, Adult,Bahis,Film ve MP3 içeriği dahildir.Dosya updown yasaktır. Depolama alanı olarak kullanım gibi durumlarda otomasyon sistemi tarafından tespit edilen dosyalar otomatik olarak silinmektedir. Barındırılması dahilinde yedek sağlanmaksızın verileri sunucularımız üzerinden temizlenecektir. Sponsor hostingler reklam yada sponsor linki yayınlamak zorundadırlar. Aksi takdirde hizmetleri durdurulur.
6.5: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777 'den kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir.
6.6 Sunucularımız üzerinde spamming (istenmeyen posta gönderimi ) ve phishing yaptığı tespit edilen hesaplar, bu aktivitelere ait ilgili kurumlardan bildirim gelmesine takiben kalıcı olarak kapatılır.

7- Fesih
Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde,Kaplan Tasarım hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.
Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. Ayrıca Müşterilerimiz firmamız hakkında 3. kişilerler bilgi paylaşımı , karalama hakaret gibi durumlarda hizmetlerinin askıya alınması veya silinmesi gibi yaptırımların uygulanabileceğini taahhüt eder. Firmamız üzerinde yapılan , yazışma konuşma ve herhangi bir iletişim farklı platformlarda paylaşılamayacağı gibi , kanıt olarak kullanılamaz.
Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.
Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
Sözleşmenin sona erme süresinden 30 gün sonra, Kaplan Tasarım hesaba ait dosyaları silme hakkına sahiptir.

8- İletişim ve bilgi adresleri
8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.
8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.
8.3:Kaplan Tasarım sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücretin ödenmesinde temerrüde düşülmesi
9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 4 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Kaplan Tasarım kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %15 gecikme faizi taleb edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.
9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Kaplan Tasarım'in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, Avukatlık Ücretinin Tamamını ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Kaplan Tasarım'in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

10- Hizmetlerimiz üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Yasalarını ihlal edecek işlemler yapılması , warez ,adult , spam , shipping gibi yasa dışı işlemlerin yapılması ve ayrıca sosyal medya takipçi uygulamaları ve spam mail uygulamalarının paylaşımlı hosting hizmetinde barındırılması yasaktır. Bu işlemlerin yapılması halinde hizmetler sonlandırılır. Ve İlgili müşteriye hizmet verilemez.
10.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 11 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında Kaplan Tasarım'e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir).Kaplan Tasarım gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.Ayrıca Hosting hizmeti bulunan ve kampanya öncesinde iptal talebi yollayan müşteriler kampanyadan 1 ay boyunca yararlanamaz.
10.2: Kaplan Tasarım Bayisi olan firmalara yazılımsal ve müşteri desteği vermemekle birlikte , kullanılan hizmetler (domain bayi hosting sms sistemi vds vps) üzerinden destek sağlar. Müşterilerimiz alacakları bildirimleri sözleşmemiz şartlarında kabul eder. Kaplan Tasarım Sms - Mail - Çağrı gibi destek sistemleri ile kampanyalarını ve duyurularını müşterilerine duyurma hakkını sözleşme onayı ile saklı tutar.
10.3: Kaplan Tasarım Üye olma şartlarını kabul eden herkes bu sözleşmeyide kabul etmiş sayılır. Kaplan Tasarım , elektronik ileti gönderme ve bilgilendirme iletileri yollama hakkına sahiptir. İleti almamak için yetkililerle iletişime geçmeniz gerekir.
10.4: Seo Hizmetlerinde %50 para iadesi mevcuttur. İadeler 30 iş günü içersinde tamamlanmaktadır ayrıca seo ile ilgili verilen özel teklifler 24 saat geçerlidir. , Domainde ve Hosting Hizmetlerinde Para iadesi yoktur. Herhangi bir mağduriyet ile ilgili para iadesi gibi durumlarda insiyatif Kaplan Tasarıma aittir.
10.5: Hosting Hizmetlerinde ve Sunucu servislerinde , donanıma ve yazılıma zarar verecek exploit ve virüs tarzı zararlıların bulundurulması yada yüklenmesi yasaktır , kural ihlali durumunda hizmet yedek vermeden sonlandırılır.
10.6: Hizmetlerimizde yedekleme sorumluluğu müşterilerimize aittir. Olası veri kaybından Kaplan Tasarım sorumlu tutulamayacağı gibi , her müşterimiz hizmet alırken haftalık - aylık - yıllık yedekleme yapacağını taahhüt eder.
10.7: Aylık Ürün alımlarında hosting hizmetinde taşıma yapılmamaktadır.
10.7.1: Backlink, Adwords ve Seo Optimizasyonu hizmetlerinde Siteniz kapatılırsa , yönlendirilirse hizmet iptal edilir.
10.7.2 Backlink ve Adwords hizmetlerinde geri iade yapılan işlemlerin masraflarının kesintisi ile mümkündür.
10.7.3 : Alan Adı, Yazılım, Sunucu - VPS - VDS - Hosting Hizmetlerinde GERİ İADE YAPILMAMAKTADIR. Yapılan Web siteleri kiralık olarak aldığını beyan ve kabul eder. Sözleşme fesih durumunda müşteri web site(lerini) sini geri alamaz. Bunu kabul veya beyan eder.
10.8: Hosting Hesaplarında exploit bulundurmak dosya upload download yapmak yasaktır. Sözleşmeye uyulmadığı takdirde hizmet sonlandırılıp dosyalar kalıcı olarak silinir.
10.9: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.